- 02 -

   

Armando: Betty, moje lásko, podívej - Myslím, že si o tom musíme promluvit, musíme si to objasnit. Ano?

Betty: Mě už je všechno jasné. A nesnaž se mi namluvit, že to nemá co dělat se ženou.

Armando: Ano, má to něco společného se ženou. A to je přesně to o čem si potřebujeme promluvit.
(Betty zamíří ke své staré kanceláři, ale Armando ji zadrží)

Armando: Ne, ne, není to tak…není to tak..Je to vedoucí nových projektů pro Fashion Group, dobře? Zajímá se o Eco Modu a dnes večer přiletí do Bogoty, to je vše.

Betty: Potom to má co dělat s obchodem?

Armando: Samozřejmě, že to má co dělat s obchodem...

Betty: Ale ty telefonáty byly tak záhadné… Podívej Armando, nehodlám tě vyslýchat. Nechci vysvětlovat podrobnosti, a už vůbec ne kolem toho ztropit skandál, protože taková já nejsem. Myslím, že to ode mě ani nečekáš...

Armando: Ne, já to od tebe nečekám lásko…ale co…proboha! Ale o čem teda mluvíme drahoušku? Já s tou ženou nic nemám. Já ji ani neznám! A pokud jde o ty záhadné telefonáty…tak to mi volal Mario Calderón.

Armando: Podívej, tu ženu Mario potkal v Buenos Aires. Velmi se zajímala o Eco Modu, to je vše. Zavolal mi, aby domluvil schůzku. Proč? Protože, přijede do Bogoty na módní přehlídku a hledá spolupracovníky, aby se spojily se společností ve Spojených Státech. Podívej je to jednoduché: Mario Calderón sem zítra přijde. Jestli mezi námi a tou ženou nepůjdou věci dobře, tak tu žádná smlouva nebude a Mario ji představí jiným potencionálním společnostem. Já jsem ti o tom ale nechtěl říct protože... protože vím jak se Mária štítíš. Ale jak vidíš, není tu žádná jiná žena, žádná v tom není. Je to můj ex-přítel Mario Calderón.

Betty: To je horší… Mario Calderón je horší něž 100 žen. A od kdy říkáš muži "Mám tě rád. Chybíš mi..?"

Armando: Ty... ty jsi mě poslouchala? Špehovala jsi mě?

Betty: Promiň Armando. Ale nemohla jsem si pomoct nevyslechnout tvůj rozhovor . To proto ti říkám, jak tohle nenávidím...

Armando: Ne, ne, ne, já si jen myslím, že můžu muži říkat, že ho mám rád a že mi chybí, zvláště když ten muž, ten chlápek byl můj nejlepší přítel, můj jediný dlouholetý přítel. Myslím, že s ním tak můžu mluvit, myslím že mám pravdu...

Betty: A ty si ho stále vážíš? Po tom co jsi ho vykopl -doslova- po tom co četl můj deník, po tom co si dělal legraci z mého soukromí? Za všechnu bolest, kterou způsobil?

Armando: Vidíš lásko! Přesně pro tohle jsem ti to nechtěl říkat. Proto jsem to s tebou neprobral. Nechtěl jsem ti to připomínat, aby jsi tím znovu netrpěla. Podívej, Mário mě požádal o odpuštění. Já ho přestal nenávidět. Ale už pro mě není nepostradatelný. Můžu bez něj žít. Víš proč? Protože jediná věc kterou potřebuji, jediné o co se bojím, jediná důležitá věc v mém životě jsi ty a naše dcera. To jsou jediné věci které mám, lásko. Nevím, jak bych bez vás žil. Nevím, co bych v životě dělal, s mým životem…Víš co? Jestli sem Mário Calderón přijde a tobě to způsobí trápení, nebude důležitá jak skvělá ta nabídka bude, nevezmu ji. Budu raději, když odejde a nikdy už se neobjeví. ...Jediná věc, ve které mezi námi musí být jasno je, že tu není žádná jiná žena… dokonce nikdy neexistovala. (políbí se) Příšerko nemysli si špatné věci - nemysli. (Armando odchází)

   

Hugo přijede do práce se svými modelkami a setká se s Armandem. Ten se ptá jestli ho doprovodí na setkání s Danielem. To Hugo odmítá. Armando vynadá Hugovi, že vodí do práce svého psa, ten ho ale uzemní tím, že on vodí Betty do práce každý den. Potom se svými modelkami komentují to, jak se Armando po svatbě změnil. Hugo tomu nasadí korunu tím, že prohlásí, že to je jako by Armando by gay. Na recepci zatím Fredy flirtuje s nějakou dívkou, což se nelíbí Marianě. Pak donese kytku Auře Marii a pozve ji na večeři (na hod dog a hranolky).

Aura Maria už je unavená z čekání na svatbu. Rozbrečí se. Ostatní členky klubu hned Fredyho napadnou, a vyčítají mu, že nechává Auru Marii tak dlouho čekat.Freddy tedy slíbí, že přivede muzikanty a koupí jí prstýnek.

Sandra, Berta a Sofie jdou hned tuto novinku říct Betty, Betty jim ale řekne, aby to nedělali v pracovních hodinách, a už vůbec ne, když má přijít Daniel. Sandra chce dát Betty pozvánku na módní přehlídku, ta ji ale odmítá s tím, že Armando může jít sám. Betty řekne Sandře, že její ex-šéf tam bude taky a ta vypadá potěšeně že to nebylo kvůli ženě. Betty, ale odpoví, že Mário je horší než žena. Když o novinkách řeknou také Inesitě, tak ta se hned nabídne, že jim pomůže s výběrem svatebních šatů.

Otevře se výtah a z něj vyjde Daniel Valencia. Srazí se s Aurou Maríou která právě vycházela z koupelny. Zeptá se jí proč pláče, jestli je to něco osobního, nebo to má co dělat s prací. Ona mu odpoví že je to osobní. Daniel jí řekne, že tyhle věci by si měla lépe naplánovat, plakat před nebo po práci nebo přes polední pauzu ale ne v pracovní době.

Daniel vejde do zasedačky aby se setkal s Betty, Armandem, Gutiarezem a Nikolasem. Vyčítá Armandovi, že nechce prodat společnost ani snížit ceny. Budou tedy muset propustit nějaké zaměstnance. Betty a Armando mu řeknou, že to není možné, Armando připomene Danielovi že už teď pracují s velmi malým počtem zaměstnanců.. A taky, že nikdy nenahradili Marcelu ani Maria Calderóna. Daniel řekne, že on nebyl ten kdo propustil svou sestru a že by dával přednost tomu kdyby tu byla. Zeptá se jesti může vyslovovat jméno Mario Calderón ve společnosti a poznamená, že by možná měli Armandovi platit plat doma. Betty odpoví, že tímhle způsobem by Armando vydělal víc, když byl jeho plat minulý rok zmražen. Nikolas navrhne, že by bylo dobré, aby se spojily s investory z jiných zemí. Daniel ale řekne že by to stálo mnoho času, který oni nemají. A řekne Gutiarezovi - anglicky - "čas je zlato". Betty a Armando si vymění letmý pohled…

Na recepci dorazí trio kytaristů a Mariana přivolá zbytek klubu aby se poradili co budou dělat. Je to samozřejmě problém, protože Daniel je ještě uvnitř. Mariana řekne muzikantům, že nemůžou zůstat na recepci, a řekne Klubu aby je někde schoval. Berta požádá Inesitu aby odvedla pozornost Aury Maríi. V tu chvíli volá Wilson, že přijel Fredy. Pošlou tedy Bertu, aby poslouchala za dveřmi zasedací místnosti a zjistila co se tam děje. Berta se vrátí a řekne jim, že to bude na dlouho.

V zasedačce Armando říká, že souhlasí s Danielovým návrhem. Berta stále poslouchá za dveřmi. Daniel jim řekne, že pokud nebudou propouštět, prodá svůj podíl a oni ztratí nad Eco Modou kontrolu. Vstane a poprosí Gutiareze o setkání, aby zjistily koho propustí.

Když Daniel odchází, spatří muzikanty. Zeptá se Berty, o co tady jde. Berta se to pokouší vysvětlit, ale Daniel jí řekne, že očividně nemá co na práci, takže její práce je v ohrožení. Než se za ním zavře výtah, Berta, která se opět láduje chipsy, mu také nabídne. Daniel odmítne a pogratuluje jí k její dietě. Každým dnem je tlustší...

Freddy je venku, dívá se na ženu která okolo něj prochází a ptá se sám sebe jestli není na to, aby se ženil, ještě příliš mladý.. Wilson se ho zeptá jestli je jistý že si chce tu smyčku utáhnout kolem krku. Freddy mu odpoví, že ano, že si je jistý. Daniel vyjde ven a zeptá se Freddyho jestli ví, co musí dát ženě, aby byla šťastná. Freddy odpoví, že lásku, něhu a věrnost. Daniel řekne že ne, že to co jí musí dát jsou šperky, oblečení, domy, dovolené, auta atd. A dodá že Freddyho práce na to nestačí. Fredy jeho názor nesdílí.

Fredy přijede do druhého patra. Objeví se Aura María s Inesitou. Trio kytaristů začne zpívat "Novia Mia" (Moje přítelkyně). Fredy poklekne před Auru Mariu a zeptá se jí, jestli si ho vezme. Aura Maria nadšeně souhlasí. Fredy předvede další z jeho proslovů a nemá se k tomu dát Auře Marii prsten, když v tom přiběhne plačící Berta a naříká, že budou propuštěni. Zprávy zruší oslavu zasnoubení. Fredy povídá, že se nemůžou vzít, pokud nebudou mít práci, protože by neměli z čeho žít. Aura Maria s nářkem uteče.

Hugo se svojí rotou modelek míří k výtahu, kde stojí Wilson v "civilním" oblečení. Hugo se mu posmívá, že by měl raději stále nosit pracovní uniformu. Pak začnou diskutovat o možném propouštění...

V zasedačce se Betty ptá Nikolase, jestli propouštění, kterého se dožadoval Daniel, by mělo cenu. Zdůrazňuje, že nechce, aby o tom zaměstnanci věděli. Gutiarez s Nikolasem odchází pracovat - jsou teď jako tým. Řeknou Bertě a Sofii, že budou pracovat dlouho. Ony se nabídnou, že by jim pomohli, ale ti odmítnou s tím, že to nebude nutné. Jsou smutní, že nebudou moci jít na módní přehlídku… Berta a Sofie nabídnou, že jim přinesou jídlo. Toho Nikolas okamžitě využije a objedná jídla jak pro 10 lidí.

Betty si v kanceláři čte o Gabriele Garze, když přijde Armando a ptá se jestli můžou odejít. Betty povídá, že by raději rezignovala, než aby se zúčastnila masivního propouštění a zvláště žen z Klubu. Když odcházejí, zaslechnou členky klubu jak mluví o propouštění. Pár jim oznámí, že nic nebylo rozhodnuté a ptají se, kde tuhle fámu slyšeli. Sofia se podívá na Berthu, která se snaží utéct, ale Armando ji zastaví. Ta zoufale řekne, že ten drb si ji našel sám…Pak uvidí Wilsona jak pomáhá Sandře balit její věci do krabice. Betty a Armando zopakují, že ještě nic nebylo rozhodnuto, ať si jdou domů odpočinout.

   

Berta poznamená, že když jim jde všechno tak dobře a mají všechno, je pro ně jednoduché říct jim, aby si šli odpočinout. Aura Maria řekne, že jde večer na párty, což jí ale Fredy zakáže.

Rozhodnou se, že využijí pozvánek a půjdou na módní přehlídku. Inesita je přemlouvá, že by tam neměli chodit, ale je, jako obvykle přehlasována. (I Wilson se rozhodl, že s nimi půjde).

V bytě Armanda a Betty: Betty je v posteli a sleduje televizi, když se Camilin "plyšák", který zní úplně jako Armando objeví ve dveřích. Plyšák poví Betty, jak těžké bylo dostat malou do postele. Také řekne, že je velmi unavený, ale přesto se zeptá Betty, jestli nechce něco malého k jídlu. Sedne si vedle ní a společně se dívají na televizi kde dávají rozhovor s Gabrielou Garzou. Gabriela se zmiňuje o svém plánu, investovat do kolumbijských společností. Betty řekne, aby si s nimi promluvil a uzavřel s nimi dohodu. Betty nechce, aby byla překážka a ublížila společnosti a zaměstnancům jen kvůli Mariovi. Armando řekne, že nechce, aby trpěla kvůli Calderónově blízkosti. Ona odpoví, že ho nechce ztratit, on řekne, že ho neztratí.

   

Na konci epizody, vidíme jak Klub, Wilson, a Fredy přijíždějí na módní show.